Camping Torkul

TREKKING

ptrek1

Trekking (Spacery):

ptrek2

Wyspa Paszman oraz okolica, oferują nieograniczone możliwości do spacerowania po pięknych nadmorskich i górskich obszarach. Na wyspie znajduje się wiele szlaków i ścieżek, na których roztacza się charakterystyczny zapach dzikich ziół śródziemnomorskich czy samosiewnych traw leczniczych oraz wyróżniającego się zapach wodorostów, które zostały wyrzucone przez fale na brzeg morza.

ptrek7

Tylko pieszo można odwiedzić kilka jaskiń oraz ruiny kościołów (np. Pustograd), które służyły za schronienia w czasie wojny. Zaskakujące widoki zapewni spacer po lesie dębowym w okolicy Dumbocica. W niedalekim sąsiedztwie znajdują się jaskinie, zamieszkiwane przez dzikie gołębie.

ptrek6

W licznych na Paszmanie sadach oliwkowych, znajdują się domki kamienne, które zostały zbudowane wyłącznie z kamienia – bez użycia zaprawy murarskiej. Wiele z nich ma ponad 200 lat i nadal są w użyciu.

ptrek3

Trasy spacerowe są podzielone stopniami trudności i organizowane są dla każdej grupy indywidualnie. Po spacerze każdy uczestnik może spróbować specjalnie przygotowanej tradycyjnej potrawy i napojów w miejscu przyjemnym i orzeźwiającym. Do wszystkich wycieczek przygotowany jest przewodnik turystyczny w formie ulotki. Trasami spacerować można indywidualnie lub z przewodnikiem, który może oprowadzić dodatkowo po  sadach owocowych i polach ziołowych. Można tam spotkać dzikie ptactwo, takie jak bażanty czy kosy, oraz ślady dzików.

ptrek4