Camping Torkul

RZECE ZRMANJA

Rafting na rzece Zrmanja (Spływ Kajakowy):

z1b

Szlak na rzece Zrmanja ma długość 14,5 km, a na jego pokonanie potrzebne jest od 2,5 do 3,5 godziny w zależności od umiejętności i poziomu rzeki. Zrmanja i jej dopływ Krupa należą do grupy niezwykle przepięknych krajobrazowo regionów europejskich. Lśniąca w słońcu woda, wspaniale wyglądający wąwóz oraz piękne wodospady, czynią to miejsce niezapomnianym. Pierwsza część wodnego szlaku o długości6 km i nachyleniu 2,5stopni, jest przystosowana dla mało wymagających i początkujących kajakarzy.

z4

Wielki wodospad, który ma 12 metrów wysokości trzeba ominąć szlakiem pieszym, gdyż nachylenie rzeki  w jego pobliżu wzrasta tu do 6 stopni, a nurt rzeki znacznie się wzmaga, co sprawia że spływy są tu bardzo niebezpieczne. Miłośnikom adrenaliny poleca się organizowanie spływów po ulewnych deszczach.

z3

Zalecana liczba uczestników spływu powinna mieścić się w ramach od 4 do 30 osób. Wszelki niezbędny ekwipunek i łodzie, można wypożyczyć na miejscu. Wszystkie łodzie to sprzęt profesjonalny, typy SOTAR, dla 8-10 osób z doświadczonym szyprem. Dzieci powyżej 7 roku życia mogą uczestniczyć w spływie kajakowym jedynie pod nadzorem osoby dorosłej. Z powodu niskiego poziomu wody, w miesiącach letnich – lipiec, sierpień – spływy kajakowe są zabronione. Taką decyzję podjęła dyrekcja Parku Przyrody Velebit.

z2

Więcej informacji na stronie Adventure Holiday & Raftrek * AdventureTravel*