Camping Torkul

MLYN NA WYSPIE PASZMAN

uopas1

Młyn na wyspie Paszman:

uopas2

Wytwórnia oliwy z oliwek rozpoczęła się na wyspie Paszman w roku 1994 roku. Była nowo wybudowaną, pierwsza prywatną działalnością tego typu w Chorwacji. Celem działalności było rozpoczęcie produkcji wybornego oleju oliwkowego.

uopas3

Na początku, z powodu małej przestrzeni, zdecydowano  się na wytwarzanie oleju klasycznego, chłodnego prasowania (zimnego tłoczenia) za pomocą hydrauliczną renomowanej marki PIERALISI.

uopas4

W 1995 roku wyprodukowaliśmy najwięcej Oliwy z Oliwek w województwie Zadarskim. Od tego czasu stale poszerzamy NASA produkcję. Z czasem wprowadziliśmy innowacyjne oprogramowanie komputerowe do zarządzania całym procesem roboczym.

uopas6

W 1999 roku zwiększyliśmy wytwarzanie Oliwy na blisko 750 kg Oliwek na godzinę. W tym samym roku , jako pierwsi na wyspie, zorganizowaliśmy transport owoców oliwkowych na europaletach , co umożliwiło moguczność dowóz z odległych plantacji. Staramy się pomagać osobom starszym i wszystkim, którzy nie Maja własnego transportu.

uopas5

Od roku 2008 stosujemy specjalny higieński materiał – inox- ze stali nierdzewnej, którym wykładamy pojemniki na olej. Spełnia on surowe wymogi higieny, obowiązujące w przewozie produktu.

uopas7

W 2012 roku powiększyliśmy oraz zmodernizowaliśmy wytwórnię, poprzez zakup najnowszego modelu maszyny marki – GEA Westfalia separator – która umożliwia przerób 1600kg oliwek na godzinę. Maszyna ta  posiada szczelnie zamykaną karafkę separatora, co zapobiega utlenianiu Oliwy z Oliwek. Dzięki temu nasza Oliwa jest kwalitetna i jakościowo lepsza, może być przechowywana  dłużej niż jakakolwiek inna Oliwa z najnowocześniejszych zakładów znajdujących się w Republice Chorwacji.

uopas8